BRT2821P-24
Part No
BRT2821P-24
Manufacturer
Intervox
Description
BUZZER MAGNETIC 24V 28MM TH
Manufacturer :
Intervox
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
25mA
Driver Circuitry :
Transducer, Externally Driven
Duration :
Frequency :
2.8kHz
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Single Tone
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
95dB @ 24V, 30cm
Technology :
Magnetic
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
24 V
Voltage Range :
15 ~ 28V