AWB-25R6-24
Part No
AWB-25R6-24
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
Description
BUZZER MAGNETIC 24V 155MM BASE
Manufacturer :
PUI Audio, Inc.
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
30mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
Frequency :
Ingress Protection :
IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Input Type :
DC
Mounting Type :
Base Mount
Operating Mode :
Gong
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Port Location :
Top
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
Technology :
Electromechanical/Magnetic
Termination :
Voltage - Rated :
24 V
Voltage Range :
18 ~ 30V