PKM33EPH1202C
Part No
PKM33EPH1202C
Manufacturer
Murata Electronics
Description
BUZZER PIEZO 30V 33MM TH
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
Driver Circuitry :
Transducer, Externally Driven
Duration :
Frequency :
1.2kHz
Ingress Protection :
Input Type :
Peak-Peak Signal
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Ringer
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Port Location :
Top
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
68dB @ 30V, 100cm
Technology :
Piezo
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
30 V
Voltage Range :
40V (Max)