MAS27N26EPQ
Part No
MAS27N26EPQ
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
BUZZER PIEZO 12V FLANGE RA
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
20mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
Frequency :
2.7kHz
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Panel Mount, Flange, Right Angle
Operating Mode :
Pulse, Fast
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
87dB @ 12V, 10cm
Technology :
Piezo
Voltage - Rated :
12 V
Voltage Range :
8 ~ 16V