UVK105CG3R3BW-F
Part No
UVK105CG3R3BW-F
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
3.3 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50V