501SHB1R5ASLE
Part No
501SHB1R5ASLE
Manufacturer
EXXELIA Temex
Description
CAP CER 1.5PF 500V C0G/NP0 1111
Manufacturer :
EXXELIA Temex
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
1.5 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1111 (2828 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
500V