TPLH-3R0/4.0WR8X20
Part No
TPLH-3R0/4.0WR8X20
Manufacturer
Tecate Group
Description
CAP 4F 3.0V T/H
Manufacturer :
Tecate Group
Product Category :
Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
Capacitance :
4 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
140mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 65°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3 V