B32021A3103M000
Part No
B32021A3103M000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
CAP FILM 10000PF 20% 1.5KVDC RAD
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
10000 pF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Y2
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)