CB017E0103JBA
Part No
CB017E0103JBA
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP FILM 10000PF 5% 100VDC 1206
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10000 pF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Low ESR, Low ESL
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Termination :
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V