CB182K0224KBC
Part No
CB182K0224KBC
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC 6054
Stock
802
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.22 µF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Low ESR, Low ESL
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
6054 (153137 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Termination :
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V