CMPX183K27AL100B-13X11X5
Part No
CMPX183K27AL100B-13X11X5
Manufacturer
Trigon Components
Description
CMPX-X2 FILM CAP 0.018UF 10%
Manufacturer :
Trigon Components
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.018 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
X2
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
275V