T55B227M004C0035
Part No
T55B227M004C0035
Description
CAP TANT POLY 220UF 4V 1411
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V