TCTOAS0J107M8R-ZW1
Part No
TCTOAS0J107M8R-ZW1
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1206
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
AS
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
6.3 V