150D335X9015A2B
Part No
150D335X9015A2B
Manufacturer
Vishay / Sprague
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 15V AXIAL
Stock
107
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
15 V