PCT68/25HM
Part No
PCT68/25HM
Description
CAP TANT 68UF 20% 25V 2917
Stock
255
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V