TCKIA336BT
Part No
TCKIA336BT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Description
CAP TANT 33UF 10% 1411
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
10 V