PCT47/4CM
Part No
PCT47/4CM
Description
CAP TANT 47UF 20% 4V 2312
Stock
650
Capacitance :
47 µF
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V