PCT47/10CM
Part No
PCT47/10CM
Description
CAP TANT 47UF 20% 10V 2312
Stock
650
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V