PCT68/4DM
Part No
PCT68/4DM
Description
CAP TANT 68UF 20% 4V 2917
Stock
635
Capacitance :
68 µF
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V