ECS-F1VE685K
Part No
ECS-F1VE685K
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 35V RADIAL
Capacitance :
6.8 µF
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V