ECS-F1VE155K
Part No
ECS-F1VE155K
Description
CAP TANT 1.5UF 20% 35V RADIAL
Capacitance :
1.5 µF
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V