ECS-F1EE106K
Part No
ECS-F1EE106K
Manufacturer
Panasonic
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
H
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
25 V