TCFGA0J336M8R
Part No
TCFGA0J336M8R
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
CAP TANT 33UF 20% 6.3V 1206
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
Fail Safe with Built-in Fuse
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
6.3 V