3RV20111JA10
Part No
3RV20111JA10
Description
CIRCUIT BREAKER S00 7-10A SCREW
Stock
1
Approval Agency :
ATEX, CCC, CSA, EAC, IECEx, UL
Current Rating (Amps) :
10A
Voltage Rating - AC :
690 V
Voltage Rating - DC :
Datasheets
3RV20111JA10
  • Carlo Gavazzi
    CIR BRKR THERM-MAG 20A 480/277V
  • Qualtek Electronics Corp.
    CIR BRKR THRM 10A 250VAC 32VDC
  • SCHURTER
    CIR BRKR THRM 10A 240VAC 48VDC
  • SCHURTER
    CIRC BREAKER PCB MNT 10A
    CIRC BREAKER PCB MNT 15A
  • TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
    CIR BRKR THRM 20A 250VAC
    CIR BRKR THRM 3A 250VAC 32VDC
    CIR BRKR THRM 4A 250VAC 32VDC
    CIR BRKR THRM 8A 250VAC 32VDC
    CIR BRKR THRM 6A 250VAC 32VDC