GMB632PC20
Part No
GMB632PC20
Description
CIR BRKR THERM 20A 240VAC/125VDC
Stock
3
Current Rating (Amps) :
20A
Number of Poles :
2
Voltage Rating - AC :
240 V
Voltage Rating - DC :
125 V
Datasheets
GMB632PC20
Catalog related products
    CIR BRKR THERM-MAG 20A 480/277V
  • Qualtek Electronics Corp.
    CIR BRKR THRM 10A 250VAC 32VDC
  • SCHURTER
    CIR BRKR THRM 10A 240VAC 48VDC
  • SCHURTER
    CIRC BREAKER PCB MNT 10A
    CIRC BREAKER PCB MNT 15A
  • TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
    CIR BRKR THRM 20A 250VAC
    CIR BRKR THRM 3A 250VAC 32VDC
    CIR BRKR THRM 4A 250VAC 32VDC
    CIR BRKR THRM 8A 250VAC 32VDC
    CIR BRKR THRM 6A 250VAC 32VDC