PSR031FL0900Z
Part No
PSR031FL0900Z
Description
FUSES POWR-SPEED
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Current Rating (Amps) :
900A
Features :
Indicating
Mounting Type :
Holder
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Rectangular, Blade
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
550 V
Datasheets
PSR031FL0900Z
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V