KLDR05.6HXP
Part No
KLDR05.6HXP
Description
FUSE CRTRDGE 5.6A 600VAC/300VDC
Current Rating (Amps) :
5.6A
Package / Case :
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
300 V
Datasheets
KLDR05.6HXP
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V