ESD63M100
Part No
ESD63M100
Manufacturer
Eaton
Description
FUSE CRTRDGE 63A 415VAC CYLINDR
Manufacturer :
Eaton
Product Category :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Electrical, Industrial
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Class :
Current Rating (Amps) :
63A
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Cylindrical, Blade Terminal (Alternating)
Product Status :
Active
Response Time :
Voltage Rating - AC :
415 V