IXL70F150
Part No
IXL70F150
Manufacturer
Eaton
Description
FUSE BOARD MOUNT 150A 600VAC
Manufacturer :
Eaton
Product Category :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Class :
Current Rating (Amps) :
Features :
Fuse Type :
Board Mount
Mounting Type :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
Voltage Rating - AC :
600 V