PTGL20AS470H0D02BZ
Part No
PTGL20AS470H0D02BZ
Manufacturer
Murata Electronics
Description
ICL 47 OHM 25% 27A 22MM
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Inrush Current Limiters (ICL)
Approval Agency :
Current - Steady State Max :
27 A
Product Status :
Obsolete
R @ 25°C :
47 Ohms
R @ Current :
Tolerance :
±25%