SMD1210B110TF/12
Part No
SMD1210B110TF/12
Manufacturer
YAGEO
Description
POLYMERIC PTC RESETTABLE FUSE SU
Manufacturer :
YAGEO
Current - Hold (Ih) (Max) :
1.1 A
Current - Max :
100 A
Current - Trip (It) :
2.2 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric), Concave
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
50 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
210 mOhms
Time to Trip :
300 ms
Voltage - Max :
12V