PFUF.010.2
Part No
PFUF.010.2
Manufacturer
SCHURTER
Description
PTC RESET FUSE 30V 100MA 1210
Manufacturer :
SCHURTER
Product Category :
PTC Resettable Fuses
Current - Hold (Ih) (Max) :
100 mA
Current - Max :
10 A
Current - Trip (It) :
300 mA
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric), Concave
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
800 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
15 Ohms
Time to Trip :
600 ms
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
30V