PTGL12AS1R2K3B51B0
Part No
PTGL12AS1R2K3B51B0
Description
PTC RESET FUSE 51V 749MA RADIAL
Current - Hold (Ih) (Max) :
749 mA
Current - Max :
5 A
Current - Trip (It) :
996 mA
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
1.2 Ohms
Voltage - Max :
51V