CDSOD323-T15SC
Part No
CDSOD323-T15SC
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
TVS DIODE 15VWM 33VC SOD323
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
40pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
12A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
33V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V