ESD5V3U1U02LRHE6327XTSA1
Part No
ESD5V3U1U02LRHE6327XTSA1
Manufacturer
Infineon Technologies
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR DI
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Ethernet, HDMI, USB
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
0.4pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
SOD-882
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
PG-TSLP-2-7
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
28V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
5.3V (Max)