P4SMAJ14
Part No
P4SMAJ14
Manufacturer
Diotec Semiconductor
Description
TVS DIODE 14VWM 25.8VC SMA/DO214
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15.5A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMA/DO-214AC
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
25.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V