STS321150U751
Part No
STS321150U751
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Description
TVS DIODE 15VWM 30VC SOD323
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
75pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
13A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Peak Pulse :
350W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
30V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V (Max)