VS100VLNVWMTFTR
Part No
VS100VLNVWMTFTR
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
100V 200W, COMPACT AND HIGHLY RE
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.2A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Power - Peak Pulse :
200W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
PMDE
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
114V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
162V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
100V (Max)