VS24VUA1VWMTFTR
Part No
VS24VUA1VWMTFTR
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
24V 200W, COMPACT AND HIGHLY REL
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.1A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Power - Peak Pulse :
200W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
PMDE
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
27V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V (Max)