GG020103100N2P
Part No
GG020103100N2P
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
DIODE 3.3VDC, 0201, 10PF
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Ethernet, HDMI, USB
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
7A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power - Peak Pulse :
70W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
0201
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V