15KP180CA
Part No
15KP180CA
Manufacturer
Solid State Inc.
Description
15KW TVS BIDIRECTIONAL
Stock
500
Manufacturer :
Solid State Inc.
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
52A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
Axial
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Supplier Device Package :
Axial
Voltage - Breakdown (Min) :
200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
287V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
180V