15KP26CA
Part No
15KP26CA
Description
15KW TVS BIDIRECTIONAL
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
341A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
44V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V