15KP220A
Part No
15KP220A
Description
15KW TVS UNIDIRECTIONAL
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
43A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
245V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
347V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
220V