SPD2-350-3P1-R
Part No
SPD2-350-3P1-R
Description
SPD MOD 3P+1 350VAC TYPE 1+2
Stock
1
Approval Agency :
cURus, UL, VDE
Current - Discharge (Max) (8/20µS) :
65 kA
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) :
40 kA
Current - Short Circuit Rating (SCRR) :
200 kA
Features :
Remote Signaling Contacts, Thermally Protected
Number of Poles :
3
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
350VAC
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
1.75 kV
Voltage - Protection Rating (VPR) :
1 kV
Datasheets
SPD2-350-3P1-R
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V