SPD2-480-M
Part No
SPD2-480-M
Description
SPD,DIN RAIL,TYPE 2, MODULE,480V
Approval Agency :
CE, cURus, UL, VDE
Features :
Thermally Protected, Visual Life Indicator
Form :
Module Only
Number of Poles :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
480V
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
2.3 kV
Voltage - Protection Rating (VPR) :
1.5 kV
Datasheets
SPD2-480-M
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V