SPD2-300-4P0
Part No
SPD2-300-4P0
Description
SPD,DIN RAIL,TYPE 2,4P0,300V
Approval Agency :
CE, cURus, UL, VDE
Current - Discharge (Max) (8/20µS) :
50 kA
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) :
20 kA
Current - Short Circuit Rating (SCRR) :
150 kA
Features :
Thermally Protected, Visual Life Indicator
Number of Poles :
4
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
300V
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
1.5 kV
Voltage - Protection Rating (VPR) :
900 V
Datasheets
SPD2-300-4P0
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V