BSPH3600YPVR
Part No
BSPH3600YPVR
Description
600 VDC 3 POLE Y CONFIGURATION S
Approval Agency :
CE, UL
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) :
12.5 kA
Current - Short Circuit Rating (SCRR) :
Features :
Remote Signaling Contacts
Form :
Base + Module
Number of Poles :
3
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Type :
Type 2, Type 4
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
700VDC
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
2.5 kV
Voltage - Protection Rating (VPR) :
600 V