TISP4250J3BJR-S
Part No
TISP4250J3BJR-S
Description
THYRISTOR 190V 800A DO214AA
Capacitance :
105pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
200 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
800 A
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Product Status :
Active
Voltage - Breakover :
250V
Voltage - Off State :
190V