TISP4400H3LMFR
Part No
TISP4400H3LMFR
Description
THYRISTOR 300V 300A TO226-2
Capacitance :
62pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
100 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
300 A
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) (Formed Leads)
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakover :
400V
Voltage - Off State :
300V
Voltage - On State :
3 V