TISP4220M3LMR
Part No
TISP4220M3LMR
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
THYRISTOR 160V 220A TO226-2
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
65pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
50 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
220 A
Mounting Type :
Through Hole
Number of Elements :
1
Package / Case :
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakover :
220V
Voltage - Off State :
160V
Voltage - On State :
3 V